• Školský rok 2020/2021

        • "Nový nádych života"

           

                         

          Žiaci I.B a II.A praktickej školy sa hneď od začiatku školského roka  pustili do práce. Aj  napriek nepriaznivej    situácii a mimoriadnych opatreniach, v súvislosti s koronavírusom, sa snažili žiaci pracovať na čerstvom vzduchu. Ich náplňou práce bolo opraviť a oživiť staré lavice, ktoré budú slúžiť aj naďalej. Žiaci lavice obrúsili a  natreli farbami. A tak staré lavice dostali „nový nádych života“.

           

           

                   Červené stužky         

          MŠVVaŠ SR, Kancelária WHO na SK, mesto Žilina, Okresný úrad – odbor školstva v Žiline a Gymnázium sv. Františka v Žiline vyhlásili v rámci štrnásteho ročníka kampane Červené stužky  výtvarnú súťaž pre ŠZŠ, do ktorej sme sa zapojili aj my. Vybrali a poslali sme tri najkrajšie z množstva prác, ktoré postúpili z užšieho výberu školského kola.

                                           

           

                                                

           

          Výlet do ZOO

           

          Dňa 24.6.2021 t.j. štvrtok, sme navštívili najmladšiu zoologickú záhradu na Slovensku, avšak to jej vôbec neubralo na jej kráse. Nehovoriac o tom, že sa tam nachádzalo 127 druhov zvierat v počte 579 jedincov a tak žiaci mali možnosť ich všetky vidieť na vlastné oči a spoznať. Zašli sme sa pozrieť aj do pavilónu Aquaterra, v ktorom sa nachádzali rôzne druhy sladkovodných a morských rýb, plazov, surikát, opičiek, či bezstavovcov. Výlet v ZOO sme ukončili spoločnou zmrzlinou, ktorá nás osviežila v teplom počasí. Žiaci si svoj deň v ZOO užili a domov sa vracali s novými poznatkami a zážitkami.

                         

           

          Farby jesene

          I keď slnko chodí skôr spať, jeseň radosť tiež môže dať, stromom dáva farby krásne, že sa o nich píšu básne. Žltá, hnedá, oranžová, tá sa dlho nezachová, ale i tu krátku chvíľu tá krása dá žitia silu.

          Žiaci II.A triedy praktickej školy pod vedením pani učiteľky Mgr. Ondzikovej sa snažili tieto farby preniesť do tried a na chodby školy. Žiaci priniesli v rámci vyučovania  vonku, mnohé jesenné plody a uložili ich v triede na okná, poličky alebo aj na stôl. Boli to jablká, tekvice, mrkvy a aj šípky. V interiéry sa potom snažili ešte umocniť jeseň, aj farebnou kresbou úľa, ktorý bude zdobiť chodbu našej školy... Keď sme fotili tieto dekorácie, mali sme radosť, že aj učitelia a žiaci našej školy sú takí šikovní a kreatívni. Sme radi, že sa učíme v takom peknom prostredí.

           

                

           

          Šitie rúšok

          Pod vedením pani učiteľky Mgr. Vansačovej a pani asistentky Jakubcovej sa žiačky I.A triedy praktickej školy začali pomaly oboznamovať a skúšať šijacie stroje. V čase tejto mimoriadnej situácii chceli byť užitočné aj pre ostatných spolužiakov. A tak sa pustili do šitia rúšok. Po hodine šitia vznikli veľmi pekné a kvalitne ušité bavlnené rúška. Táto činnosť sa im veľmi zapáčila a tak sú odhodlané pokračovať naďalej, aby pomohli čo najviac svojim blízkym. A tak možno ochránili seba a svojich blízkych pred nebezpečným koronavírusom.

           

                 

           

              Medzinárodný Deň eura

          Pri príležitosti Medzinárodného Dňa eura (24. september) bol  prostredníctvom koordinátorky finančnej gramotnosti zrealizovaný informačný plagát. Ten je zameraný na sprostredkovanie informácie o štátoch patriacich do európskej únie, v ktorých je zavedená jednotná mena – euro. Súčasne sa tu nachádzajú názornou formou prezentované všetky eurobankovky a euromince.

           

                    

           

             Súťaž o najkrajšiu pokladničku

          Pri príležitosti Svetového dňa sporenia (31. október)  prebehla na našej škole súťaž o najkrajšiu pokladničku, do ktorej sa zapojili žiaci 1. a 2. stupňa v Spišskom Štiavniku a elokovaného pracoviska v Hranovnici. O tom, že sa im naozaj darilo, svedčia zaujímavé nápady, spomedzi ktorých vybrať tie najkrajšie bolo naozaj ťažké.

          A ako rozhodla naša porota?    

          1.miesto: Alexander Pačaj, žiak 3. ročníka, I.A triedy

          2.miesto: Miroslav Žiga, žiak 2. ročníka, I.A triedy

          3.miesto: Kamila Čonková, Lucia Pačajová, Kristína Žigová – skupinová práca, žiačky 6.

                          ročníka, III.A triedy

          4.miesto: Daniela  Hamrozyová, žiačka 4. ročníka, III.B triedy

          Najúspešnejší žiaci zároveň získali odmenu v podobe vecnej ceny a sladkosti.

           

                   

           

          Moje meno, moje právo

                   

          Dieťa má mať právo na meno od narodenia a právo na štátnu príslušnosť. Má právo na krajinu, ktorú môže volať svojou. Koordinátor pre ľudské práva, práva detí, diskrimináciu, národnostné menšiny a cudzincov Mgr. M. Kozáková v spolupráci s triednymi učiteľmi pripravila aktivitu v rámci vyučovania, na ktorej  žiaci boli oboznámení  s právom  dieťaťa na meno a štátnu príslušnosť. Písali svoje meno, adresu, štátnu príslušnosť, rozprávali sa o krajine, ktorá je ich domovinou.

           

                

           

               Čo je diskriminácia a rasová nenávisť?

          Dňa 3. 11. 2020 na našej škole prebiehala aktivita „ Čo je diskriminácia a rasová nenávisť.“ Tá prebiehala  pod záštitou koordinátora pre digitálne technológie a mediálnej výchovy a triednych učiteľov. Žiaci sa prostredníctvom videa oboznámili s témou a výtvarne ju za pomoci triednych učiteľov stvárnili. Vzhľadom na to, že žiaci 2. stupňa sa vzdelávali  distančnou formou kvôli situácii s Covid -19, tejto aktivity sa zúčastnili len žiaci prvého stupňa. Najkrajšie výkresy získali aj pekné ceny.

           

                  

           

          Vianočné pozdravy  pre MŠVVaŠ    

          Na základe výzvy ministra školstva na sociálnej sieti naši žiaci namaľovali krásne návrhy na  vianočné pozdravy. Z množstva prác, ktoré sme nakoniec vybrali a zaslali si môžete pozrieť vo fotoalbume.

                  

           

            Ľudské práva a práva detí

          Pri príležitostí Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí, ktorého úlohou je zvyšovať povedomie verejnosti a vyzývať ju k úsiliu chrániť a podporovať práva dieťaťa, žiaci a učitelia v mesiaci november diskutovali na danú tému. Na hodinách IFV, ETV a OBN vyhľadávali  na internete informácie o ľudských  právach  a právach detí. Diskusia bola spojená aj s témou potreby tolerancie a upozornenie na nebezpečenstvá a negatívne dôsledky intolerancie, pri príležitosti Medzinárodného dňa tolerancie.

           

                              

          Linky pomoci: Linka detskej dôvery https://www.linkadeti.sk/domov

           

          Vianočná pohľadnica

          Tak ako každý rok tak aj tohto roku sme sa zapojili do 17. ročníka medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže VIANOČNÁ POHĽADNICA 2020, ktorú vyhlásilo Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Aj napriek situácií v ktorej sa nachádzame sa žiaci našej školy pustili do vyhotovenia  výtvarných prác s veľkou radosťou a nadšením. Vytvorili mnoho krásnych výtvarných diel ľubovoľnou výtvarnou technikou, z ktorých sme vybrali tie najkrajšie a poslali do súťaže. Z  ostatných výtvarných prác sme vytvorili výstavu, ktorá bude zdobiť priestory a učebňu výtvarnej výchovy počas celých Vianočných sviatkov.

                            

           

           

             Recyklácia lavíc a stoličiek

          Znova sme sa pustili do recyklácie - obnovenia našich lavíc a stoličiek.  Náplňou práce bolo opraviť a oživiť staré lavice a stoličky, ktoré budú slúžiť aj naďalej.  Žiaci znova  lavice a stoličky obrúsili a natreli farbami. A tak staré lavice a stoličky dostali nový náter a budú znova slúžiť v špeciálnych učebniach - "krajčírskej a tkáčskej."

           

                             

           

           

            Ľudské práva zdravotne postihnutých

          Pri príležitosti Medzinárodného dňa zdravotne postihnutých osôb  (3.12.) a Dňa ľudských práv (10.12.) si žiaci našej školy pozreli krátke filmové dokumenty pod názvom –„ Každý je prínosom pre tento svet“. Filmy boli zamerané na zvýšenie povedomia o osobách so zdravotným znevýhodnením, vyzdvihnutie ich zručností a schopností.

          Cieľom aktivity bolo poukázať  na  prínos a uplatnenie sa na pracovisku a trhu práce osôb so zdravotným postihnutím. Žiaci si pozreli štyri krátke filmy o osobách s rôznym zdravotným postihnutím, ktoré si našli pracovné miesta a svoje zručnosti uplatnili na pracovisku. Diskutovali na danú tému, rozprávali o svojej budúcnosti a uplatnení sa v spoločnosti, ale aj o správnom prístupe a pohľade na ľudí so zdravotným znevýhodnením. 

           

                  

           

           

              

          Ochrana a prevencia pred rasovou diskrimináciou

          Smernica o  rasovej rovnosti (2000/43/ES) prijatá v  roku 2000 priniesla významné zmeny spôsobu boja proti rasovej diskriminácii v Európskej únii. Pred prijatím smernice existovali podrobné pravidlá a mechanizmy zakazujúce rasovú diskrimináciu len v niekoľkých členských štátoch EÚ. Značná väčšina z  nich musela vykonať výrazné zlepšenia, aby smernici vyhovela.

          Preto v mesiaci december bola koordinátorom bezpečnosti a prevencie v spolupráci s triednymi učiteľmi druhého stupňa vytvorená celoškolská nástenka na tému "rasová diskriminácia“. Nástenka bola umiestená pri vchode do školy tak, aby sa všetci žiaci mohli s danou problematikou oboznámiť.

           

                   

            

                 

          Keď to "spieva" jedlami v našej  školskej kuchynke   

          Naše žiačky  sa opäť celý týždeň snažili a uvarili jedlá nielen tradičnej slovenskej kuchyne, ale aj ich vlastnej. Medzi slovenskými  receptami  nechýbali tradičné dukátové buchtičky, pečené zemiaky a zemiaková polievka. Priučili sme sa aj ich receptu a to špagetám s paradajkovým pretlakom a tzv. zemiakovo-mäsovým "bombám". Našťastie, tie nevybuchli ani počas varenia, ani pri konzumácii.  smiley

           

                          

           

           

              Vianočná a zimná výzdoba

          Ani v zimnom období naši žiaci neotáľali a v rámci záujmových útvarov  sa  podieľali na skrášľovaní svojich tried námetmi a prácami so zimnou tematikou a Vianoc. Na výzdobe školy sa podieľali žiaci speciálnej základnej školy a praktickej školy pod vedením pedagógov.

                  

                     

           

           

           

               

          Vianočné prekvapenie pre našich seniorov

          Vianoce sú obdobím, kedy by mal každý človek cítiť, že nie je na svete sám. Žiaci PŠ tak chceli vniesť do sŕdc starších ľudí a zamestnancov v zariadení Domu Charitas v Spišskom Štiavniku radosť a potešenie. Rozhodli sa im spríjemniť vianočné sviatky a obdarovať ich vianočnými darčekmi. Žiaci pod vedením pedagógov ušili rúška a vytvorili vianočné ozdoby. 

                             

                                        

          Veríme, že sa nám spoločne so žiakmi a kolektívom Praktickej školy podarilo vyčariť úsmev na tvárach

          a spríjemniť im tak vianočné sviatky.

                 

           

          Vianočné pečenie perníkových koláčov

          Sviatky Vianoc sa spájajú s množstvom tradícií. Tou našou tradíciou sa stáva, že žiačky Praktickej školy spolu so svojimi tr. učiteľkami pečú perníkové koláče pre všetkých svojich spolužiakov. Ani tento rok to nebolo výnimkou, práve naopak. Okrem svojich spolužiakov sa ušlo aj starkým v zariadení Domu Charitas v Spišskom Štiavniku, ktorých sme takouto sladkou maličkosťou obdarovali.

          Všetko sa vynikajúco podarilo, rozvoniavalo a hlavne chutilo. Ich trpezlivosť, čas, vynaložená námaha stáli zato.  

           

                 

                    

           

           

            Vianočná besiedka

          Aj tento rok sme si so žiakmi pripravili Vianočnú besiedku, ktorá bola tento rok mimoriadna vzhľadom na mimoriadnu situáciu s COVID-19. Programom nás sprevádzala pani učiteľka Mgr. Vansačová, ktorá sa nám na začiatku slávnostne  prihovorila a posledným zazvonením popriala Vianoce plné lásky, pokoja a šťastia. Žiaci si program jednotlivých tried mohli pozrieť prostredníctvom videozáznamu. Aj keď nemohli sedieť jeden vedľa druhého, videli a počuli sa  navzájom. Takto si odovzdali radosť z blížiacich sa Vianočných sviatkov.

           

                             

           

           

            

          "Čitateľský oriešok 7"

          Aj napriek tomu, že nám život komplikuje pandémia, tak aj tento školský rok sme sa zapojili do čitateľsko – výtvarnej súťaže „Čitateľský oriešok 7“. Aktivitami sme u žiakov rozvíjali čítanie s porozumením, fantáziu a podporili pozitívny vzťah ku knihám.

          Do súťaže sa zapojili žiaci  z I. A, II. A, III.A, IV. A triedy.  Triedni učitelia zohľadnili možnosti a schopnosti žiakov a podľa toho vybrali náročnosť článkov a úloh, ktorými sa mali žiaci prelúskať. Po vypracovaní úloh žiaci vymysleli dobrodružstvo, ktoré nakreslili na výkresy. Všetkým zúčastneným žiakom a ich učiteľom ďakujeme za účasť a prajeme veľa šťastia v súťaži.

           

                  

           

           

            Stop násiliu!

          Násilie je uplatňovanie sily voči niekomu druhému a má rôzne podoby. Každé násilie voči druhému je porušovanie jeho základných ľudských práv.  Pri príležitostí Medzinárodného dňa bez násilia,  žiaci v mesiaci apríl  diskutovali  na tému Stop násiliu ! Mladší žiaci vytvorili k danej téme plagát - Spoločne povedzme násiliu „NIE“.

           

                         

           

           

             Jarná výzdoba  tried  a školy 

          A opäť tu máme JAR. Čaro tohto ročného obdobia sme preniesli aj do priestorov našej školy. Spoločnými silami sme v praktickej škole posadili muškáty, ktoré nám zdobia triedy, tulipány zase okná. Nezabudli sme ani na výzdobu chodby, kde nás ohuruje rozprávkový jarný strom. Naše žiačky sa po príchode do školy pustili do tkania tašiek, keďže manuálne zručnosti im počas distančného vzdelávania veľmi chýbali. Samozrejme, nezabudli sme ani na výtvarnú súťaž, do ktorej sme sa s radosťou zapojili, keďže je veľká pravda, že „zdravie je nad zlato.“ A tak ďakujeme našim pani učiteľkám a ich žiačkam za krásnu výzdobu. 

           

                        

           

           

            Hra na obchod

          V rámci rozvoja finančnej gramotnosti sa žiaci  II.A  a III.B triedy, v mesiaci apríl zahrali hru na obchod, kde simulovali predaj svojich vlastnoručne zhotovených výrobkov, ale i hračiek, či školských pomôcok. Nechýbala “registračná pokladňa“, ani “eurobankovky s euromincami“ (papierové a plastové napodobeniny euromincí). 

          Cieľom hry bolo okrem rozvoja finančnej gramotnosti rozvíjať vzájomnú spoluprácu medzi žiakmi, ale i vhodnú komunikáciu s rovesníkmi a dospelými. Žiakom sa hra páčila, takže  sa ju určite zahrajú aj nabudúce. 

             

                     

           

           

            Deti celého sveta

          1. máj je Svetový deň kultúrnej rozmanitosti pre dialóg a rozvoj. V tento deň si žiaci na našej škole pozreli krátke dokumenty o živote detí z celého sveta. Cieľom tejto aktivity bolo podporiť u žiakov záujem o iné kultúry a dozvedieť sa viac o význame kultúrnej rozmanitosti, a tak prostredníctvom chápajúceho a kritického spôsobu štúdia jednotlivých kultúr napomôcť žiakom  porozumieť iným kulúram.

          Žiaci potom pod vedením triednych učiteľov nakreslili krásne obrázky k danej téme. Z jednotlivých výtvarných prác sme zhotovili pútavú nástenku.

           

                          

           

           

            Človek v ohrození

          Akcia “Človek v ohrození“ bola založená na práci s filmom Príbeh vecí a besedu zameranú na osvetovú, vzdelávaciu a výchovnú činnosť žiakov s dôrazom na uvedomenie si globálnej previazanosti udalostí, vývoja i problémov na miestnej, regionálnej, národnej a medzinárodnej úrovni. Úlohou tejto akcie bolo zvýšiť povedomie žiakov o globálnych témach, rozvíjať ich kritické uvedomovanie si sociálnych, environmentálnych, ekonomických a politických procesov vo svete.

           

                         

           

           

           

          Výtvarná súťaž "Zdravie nad zlato"  

          I keď sa školský rok pomaličky chýli ku koncu, naši žiaci usilovne pracujú ako včeličky. Pod vedením  pedagógov  sa zapájajú do rôznych výtvarných súťaží. Jednou z nich je súťaž pod názvom "Celoslovenský výtvarný salón znevýhodnených detí 2021" na tému „Zdravie nad zlato“, ktorú už po XXI. krát organizovala Spojená škola vo Vrbovom. Veríme, že práce našich žiakov, porotu vo Vrbovom oslovia.

                           

                                   

           

           

             Svetový deň srdca 2021

          "Deň srdca" -  Svetový deň srdca sme si pripomenuli v tomto roku už po pätnásty krát. Hlavným cieľom Svetového dňa srdca je informovať ľudí, aby vedeli, že znížením rizikových faktorov (ako je fajčenie, nezdravé stravovanie a nízka telesná aktivita) môžu predchádzať predčasnému úmrtiu spôsobenému srdcovým ochorením a cievnou mozgovou príhodou. Tento významný deň si pripomíname aj v našej škole, aby sme nezabudli aké dôležité je chrániť si svoje srdce a predchádzať jeho ochoreniam. Pri tejto príležitosti sme si preto vysvetlili spolu so žiakmi formou rozhovoru (besedy) základné pravidlá prevencie zvýšenia povedomia o rozpoznávaní prvých príznakov ochorení kardiovaskulárneho systému a propagácie možnosti prevencie prostredníctvom zdravého životného štýlu. Žiaci sa potom výtvarne snažili zachytiť tento "Deň srdca":

           

                         Sv._den_srdca_letak.docx

                         

           

           

            

            Downov syndróm

          Downov syndróm sa oficiálne oslavuje od roku 2012, a to na základe rozhodnutia Organizácie spojených národov. V decembri 2011 Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo 21. marec za Svetový deň Downovho syndrómu s účinnosťou od roku 2012. Za účelom zvýšenia povedomia verejnosti o Downovom syndróme vyzýva OSN všetky členské štáty, aby práve v tento deň viac o Downovom syndróme písali, hovorili a diskutovali. Preto aj my sme formou prezentácie oboznámili našich žiakov o downovom syndróme a vrhli sa na výzvu (obliecť si dve rozdielne ponožky). Ponožky boli symbolicky vybrané preto, lebo pri troche fantázie pripomína ich tvar chromozómy. V tento deň si preto na každú nohu obúvame ponožky, ktoré na prvý pohľad spolu nesúvisia - líšia sa farbou, vzorom či veľkosťou. Tým dávame najavo, že si uvedomujeme odlišnosť týchto ľudí, ale aj to, že ich podporujeme a ich inakosť chápeme. A presne tak, ako aj pár zdanlivo nesúrodých ponožiek dobre plní funkciu a zahreje nohy, tak aj ľudia s Downovým syndrómom k nám – bežným ľuďom patria, obohacujú naše životy, sú neodmysliteľnou súčasťou rodín, školských kolektívov, športových družstiev, divadelných a tanečných súborov – ich inakosť ich nesmie diskriminovať a segregovať na perifériu. Rozdielnymi ponožkami demonštrujeme, že chápeme, že inakosť je normálna a patrí do nášho života, a že ich akceptujeme. V čase, keď sú naše osobné stretnutia vzácne a ojedinelé, keď žijeme prevažne izolovaní od rodiny, kamarátov, spolužiakov, kolegov...  má sa Svetový deň Downovho syndrómu 2021 niesť práve v znamení oslavy všetkých spôsobov, ako sa v tomto náročnom období navzájom spájame.

               

                                    

           

           

          Výtvarná súčaž časopisu Vrabček

          Redakcia časopisu Vrabček vyhlásila výtvarné súťaže na tému:

          1. Šteniatko „MURKO“

          2. Obyvatelia lúky „PALETKO“

          3. Dinosaurie otázky „DINKO“

          4. Písmenková krížovka „ŠKOLA“

          Aj napriek pandemickej situácií sme ani chvíľku neváhali a žiaci pod vedením svojich triednych učiteľov sa s veľkým elánom zapojili do týchto súťaži. Práce, ktoré žiaci vytvorili rôznymi výtvarnými technikami sme zaslali na posúdenie do redakcie Vrabček. Veríme, že tieto práce oslovia aj pracovníkov v redakcii.

           

                          

           

           

              Pečenie koláčikov k sviatku našich detí

          V rámci sviatku MDD sa žiaci Praktickej školy dohodli spolu s pani riaditeľkou a triednymi učiteľkami, že spoločne upečú koláče celej škole k blížiacemu sa sviatku našich žiakov. Žiaci pod vedením učiteliek pripravili suroviny a následne piekli perníkové koláče. Tie nielen rozvoňali celú školu, ale aj výborne chutili.

          Všetko najlepšie deti!

           

                     

           

           

          Deň sveta - MDD   

          Harmonický rozvoj osobnosti dieťaťa vyžaduje lásku a porozumenie. Dieťa má vyrastať obklopené starostlivosťou a zodpovednosťou. Dieťa má právo nielen na vzdelanie, ale má mať zároveň možnosti a podmienky pre hru a zotavenie. Pri príležitosti MDD si učitelia pripravili pre žiakov našej školy program plný zábavy. Žiaci si zmerali sily a šikovnosť v rôznych súťažiach, relaxovali pri obľúbených činnostiach. Pozreli si  rozprávku, pri ktorej si pochutili na koláčikoch, ktoré im pripravili žiačky Praktickej školy. Na záver vyučovania si vypočuli koncert školskej hudobnej skupiny, žiakov Praktickej školy. MDD na našej škole bol plný smiechu, pohody, hier, hudby a tanca.

           

                         

           

           

            Týždeň chutí

          Naše šikovné „kucháročky“ z PŠ sa aj tento týždeň zlepšovali vo svojich kuchárskych zručnostiach a schopnostiach. Napiekli sladké palacinky, smotanové langoše a navarili chutnú gulášovú polievku. Žiačky si na pripravených jedlách pochutili, čo potvrdili aj prázdne taniere po zjedení.

           

                              

           

           

          Účelové cvičenie - didaktické hry

          Dňa 9. júna 2021 sa na našej škole konalo účelové cvičenie pre II. stupeň  a didaktické hry pre I. stupeň ZŠ. Na úvod bola všetkým prítomným zdôraznená nevyhnutnosť dodržiavania bezpečnostných predpisov, disciplíny, hygienických a protiepidemiologických opatrení v súlade so šírením koronavírusu COVID-19.

          Ich priebeh bol zložený z dvoch častí. Prvá časť bola teoretická. Triedni učitelia žiakom sprostredkovali témy: riešenie mimoriadnych situácií, zdravotná príprava, podanie prvej pomoci, pohyb a pobyt v prírode a jej ochrana, výchova k bezpečnému správaniu, dopravná výchova, civilná ochrana. Témy žiakov veľmi zaujali, aktívne sa zapájali do rôznych úloh, ktoré im triedni učitelia pripravili.

          Druhú časť – na praktické precvičovanie sme využili krásne slnečné počasie. V súlade s opatreniami proti šíreniu koronavírusu boli žiaci rozdelení po triedach. Každý učiteľ mal pripravené pre svojich žiakov rôzne aktivity, hry.

          Žiaci si osvojili poznatky zo základov a zásad prvej pomoci, oboznámili sa s prostriedkami používanými pri orientácii v teréne, preverili si svoje základné znalosti z dopravnej výchovy, civilnej ochrany. Na záver účelového cvičenia a didaktických hier, čakalo na žiakov prekvapenie vo forme chutných langošov, ktoré pripravili žiačky praktickej školy.

           

                              

      • Kontakt

        • Spojená škola
        • +421 52 77 85 877
        • Slnečná 421, 059 14 Spišský Štiavnik Slovakia
        • 52827283
        • Mgr. Eva Bobovská
        • Špeciálna základná škola, Slnečná 421, Spišský Štiavnik, Praktická škola, Slnečná 421, Spišský Štiavnik
        • Elokované pracovisko, Sládkovičova 501/15, Hranovnica
        • slovenský
        • štátna rozpočtová organizácia s právnou subjektivitou
        • 1. január 2020
        • Regionálny úrad školskej správy v Prešove, Tarasa Ševčenka 3927/11, 080 01 Prešov
      • Prihlásenie